מהו טיפול משפחתי בגישה אנתרופוסופית?

טיפול משפחתי בגישה אנתרופוסופית נשען על הגישות השונות שהתפתחו בטיפול המערכתי, מתוך הבנה כי האדם הוא ישות 'מרכז והיקף' וכי המשפחה היא הבסיס ליחסיו הסוציאליים בהמשך חייו.

מאז המאה העשרים אנו פוגשים את הצורך של האינדיבידואל להתעורר לרוחי ולנפשי במפגש עם האחר המשמעותי. תופעה זו מתקיימת במיוחד בין אנשים שבחרו להתגשם יחד במשפחת המוצא, או להקים משפחה גרעינית חדשה.

יחסינו עם האחר הם רובד מהותי בהתפתחות האינדיבידואלית. עלינו להכיר ביחסים הקארמתיים שמתקיימים בתוך המשפחה, כבסיס איתן לנפש בריאה ולהתפתחות ה'אני'.

לעוסקים בטיפול בילדים יש חשיבות גדולה להכיר את התמונה המערכתית. ילדים גדלים ומתפתחים בתוך מעטפת שנושאת אותם מבחינה תפקודית, מוסרית ונפשית. מעטפת שמעצבת את יחסיהם עם העולם כבוגרים. כל הטיפולוגיות האנתרופוסופיות כמו טמפרמנטים, ארבעת הגופים ושלושת כוחות הנפש, מקבלות היבט משמעותי בהסתכלות המערכתית. הדבר מאפשר בנית חוסן משפחתי, יכולת לתנועה ושינוי והתמודדות עם אירועים קארמתיים בתוך המשפחה.

אנו תופסים את היחסים במשפחה כישות בפני עצמה, שמזינה ותומכת במעטה גוף החיים המתקיים במשפחה. גוף זה נוצר מהיחסים וגם מזין אותם.

בקורס אנו מתבוננים על משפחת המוצא והמשפחה הגרעינית על כל הספירות העל חושיות המתקיימות בהן. אנו מרחיבים את העבודה של האינדיבידואל בתוך המשפחה, ככר נרחב להתפתחות אישית ולהגדלת המיומנויות לשיתוף הפעולה ולהכרת החוקים הקארמתיים המתגלים דרך תפקידים ודפוסים משפחתיים.

התוכנית

תוכנית לטיפול משפחתי, תוכנית דו-שנתית, מבוססת על תפיסה טיפולית מערכתית אינטגרטיבית וכוללת התייחסות למגוון הגישות בטיפול המשפחתי בגישה האנתרופוסופית.

הלימודים כוללים קורסים תאורטיים, סדנאות מרוכזות בשילוב אומנות וסדנה קלינית.

*הדרכה קבוצתית לטיפולי ההתמחות.

 

היקף הלימודים

התוכנית בהיקף של 448 שעות לימוד כולל סדנאות וימים מרוכזים.

 

קהל יעד

בוגרי הכשרות טיפוליות אנתרופוסופיות, המעוניינים להכיר את הגישה המערכתית ולהרחיב את תמונת האדם בהקשר המשפחתי.

 

מטרות התוכנית

הרחבת הטיפול הפסיכותרפי הפרטני לתפיסה מערכתית המושתתת על מדע הרוח האנתרופוסופי.

העמקת מיומנויות התבוננות והתערבות בטיפול בילדים והורים ועם מבוגרים, זוגות ומשפחות.

 

דרישות

הגשת עבודות במהלך הלימודים.

התנסות מעשית

נוכחות של לפחות 80% משעות הלימודים העיוניים והקליניים.

    X

    מלאו את הפרטים הבאים
    ונחזור אליכם בהקדם!

    מעוניינים לשמוע עוד?

    תפריט נגישות