מהו טיפול משפחתי בגישה אנתרופוסופית?

מאז המאה העשרים אנו פוגשים את הצורך של האינדיבידואל להתעורר לרוחי ולנפשי במפגש עם האחר המשמעותי. אבי התופעה הזו מתקיים במיוחד בין האנשים איתם בחר להתגשם ביחד במשפחת המוצא או להקים משפחה גרעינית חדשה.

הגישה האנתרופוסופית לטיפול המשפחתי, נשענת על הגישות השונות שהתפתחו בטיפול המערכתי, מתוך הבנה כי האדם הוא ישות ‘מרכז והיקף’ וכי המשפחה היא הבסיס ליחסיו הסוציאליים בהמשך חייו.

יחסינו עם האחר הם רובד מהותי בהתפתחות האינדיבידואלית, ועל כן עלינו להכיר ביחסים הקארמתיים שמתקיימים בתוך המשפחה, כבסיס איתן לנפש בריאה ולהתפתחות ה’אני’.

לעוסקים בטיפול בילדים יש חשיבות גדולה להכיר את התמונה המערכתית. ילדים גדלים ומתפתחים בתוך מעטפת שנושאת אותם מבחינה תפקודית, מוסרית ונפשית ומעצבת את יחסיהם עם העולם כבוגרים. כל הטיפולוגיות האנתרופוסופיות כמו טמפרמנטים, ארבעת הגופים ושלושת כוחות הנפש, מקבלים היבט משמעותי בהסתכלות מערכתית ומאפשרים בנית חוסן משפחתי, יכולת לתנועה ושינוי והתמודדות עם אירועים קארמתיים בתוך המשפחה.

אנו תופסים את היחסים במשפחה כישות בפני עצמה, שמזינה ותומכת במעטה גוף החיים המתקיים במשפחה. גוף זה נוצר מהיחסים וגם מזין אותם.

בקורס אנו מתבוננים על משפחת המוצא והמשפחה הגרעינית שיצרנו, על כל הספירות העל חושיות המתקיימות בהן ומרחיבים את העבודה של האינדיבידואל בתוך המשפחה, כקר נרחב להתפתחות אישית ולהגדלת המיומנויות לשיתוף הפעולה ולהכרת החוקים הקארמתיים המתגלים דרך תפקידים ודפוסים משפחתיים.

התוכנית

תוכנית לימודים דו-שנתית, מבוססת על תפיסה טיפולית מערכתית אינטגרטיבית וכוללת התייחסות למגוון הגישות בטיפול המשפחתי בגישה האנתרופוסופית.

הלימודים כוללים קורסים תאורטיים,  מרוכזות בשילוב אומנות וסדנה קלינית.

*הדרכה קבוצתית לטיפולי ההתמחות.

 

היקף הלימודים

התוכנית בהיקף של 448 שעות לימוד כולל סדנאות וימים מרוכזים.

 

קהל יעד

בוגרי הכשרות טיפוליות בגישה אנתרופוסופית, המעוניינים להכיר את הגישה המערכתית ולהרחיב את תמונת האדם בהקשר המשפחתי.

 

מטרות התוכנית

הרחבת הטיפול הפסיכותרפי הפרטני לתפיסה מערכתית המושתתת על מדע הרוח האנתרופוסופי.

העמקת מיומנויות התבוננות והתערבות בטיפול בילדים והורים ועם מבוגרים, זוגות ומשפחות.

 

דרישות

* הגשת עבודות במהלך הלימודים.

* התנסות מעשית
* נוכחות של לפחות 80% משעות הלימודים העיוניים והקליניים.

    X

    מלאו את הפרטים הבאים
    ונחזור אליכם בהקדם!

    מעוניינים לשמוע עוד?